Az összeszokottabb csapat nyert

A hajrában felőrölt bennünket a HSA NEKA, így hazai pályán vereséget szenvedtünk.

NB I, 6. forduló:
PLER-Budapest – HSA NEKA 22-29 (11-14)
gólszerzőink:
Simotics 6, Javor 4, Zobec 2, Fekete 2, Várszegi 2, Tóth 2, Sunajko 2, Strelnikov

Tudtuk, hogy egy nagyon nehéz mérkőzés vár ránk a bajnokságot három győzelemmel kezdő, a pénteki összecsapásnak a tabella ötödik helyéről nekivágó NEKA ellen. A vendégek – ahogy az várható volt – hatalmas tempóban kezdték a mérkőzést, de tartottuk velük a lépést. Igaz, folyamatosan futottunk az eredmény után, de a 24. percig, 10-10-ig fej-fej mellett haladt a két csapat. Ekkor elkezdtünk hibát hibára halmozni, a vendégek kapus, Deményi Xavér kiválóan védett, így a szünetben 14-11-re a NEKA vezetett.

A második félidőt nagyon jól kezdtük, feljöttünk két labdaszerzés után szerzett két góllal 13-14-re, de ezt követően újra a vendégek és Deményi percei következtek – egy 5-0-s szériával pillanatok alatt 13-18 lett az eredmény. Sikerült azonban felállnunk, egy 4-0-t produkáltunk. (17-18) Nyolc perccel a vége előtt még csak egy volt közte (21-22), amikor jött egy egészen elképesztő, 7-0-s sorozat a vendégektől, miután sorra hagytuk ki a helyzeteket, ők pedig ezeket a hibákat kegyetlenül kihasználták. Abszolút látszódott, hogy a NEKA játékosai évek óta együtt játszanak, összeszokott csapatként sokkal jobban funkcionáltak, és megérdemelten nyertek.

Következő mérkőzésünket jövő szombaton, Budakalászon játsszuk.