Pontmentés verítékkel

Négygólos hátrányból állt fel a PLER a Veszprém U20-as csapatának otthonában, hogy pontot mentsen a 16. fordulóban. Rossz emlékekkel tértünk vissza a Veszprém U20 Tüzér utcai otthonába, s a negatív érzéseket a szombati találkozó sem írta felül. A vitatható játékvezetői ítéletekkel tarkított találkozó igazi felelősei mi magunk voltunk, hiszen egy gyenge első félidei játékkal olyan hátrányba hoztuk magunkat az 5. helyen álló ellenfelünkkel szemben, amit egy feljutásra törekvő csapat nem engedhet meg magának. Nyitányon megszerzett háromgólos előnyünket hagytuk elveszni akkor, amikor a 4. percet követően (1-4) négy, majd öt percen át nem tudtunk gólt szerezni (4-5 – 8.p.; 7-5 – 13.p.), s ezzel átadtuk az irányítást a motivált hazaiaknak. Perger időkérését követően Patyi még ki tudott egyenlíteni a félidő derekán (7-7 – 14.p.), a folytatásban ennél mégis mélyebbre süllyedtünk. Pedig Tóth Norman két büntetőt is bravúrral hárított ebben az időszakban, a támadásban elkövetett pontatlanságaink és lagymatag védekezésünk azonban megbosszulták magukat, s a szünetre már négygólos különbség állt a Veszprém javára (15-11).

Harminc perc után 15-11-re vezetnek a házigazda veszprémiek. #hajrapler #plerbudapest #nemallunkjol #kezilabda #handball #hummel #veszprem

PLER-Budapest (@plerbudapest) által megosztott bejegyzés,

A következő szakaszt már jobban indítottuk, s tíz perc elteltével már karnyújtásnyi távolságra voltunk az egyenlítéstől (17-16 – 39.p.). A 42. percben tudott Nagy Szabi tényleges egalizálást végrehajtani (18-18), ám a kritikus pillanatokban a hazaiak rendre visszavették ekkor a vezetést (19-18 – 44.p.; 20-19 – 48.p.). Bak Sanyi hetese után jött az áttörés, amikor emberelőnyben végre újra kezünkbe vehettük az irányítást, s a korábbi hullámvölgy után kifejezetten biztató 22-20-as lépéselőnyünkkel várhattuk a végjátékot (53.p.). A hét gólig jutó Szakály azonban hamar felzárkóztatta csapatát (22-22 – 55.p.), mi több, Borzas Uros egy lecsorgó labdát háborítatlanul összeszedve az előnyt is újból megszerezhette (23-22 – 59.p.), így a hajrában megint mi futhattunk az eredmény után. A betegségből visszatérő Nagy Szabi volt az, aki az utolsó percre életben tartotta a reményeinket a győzelemre (23-23 – 59.p.), s miután a kapufa segített bennünket a veszprémiek támadásánál, a két pont megszerzésének lehetőségével vonulhattunk az utolsó időkérésre. Bujtár befejező akcióját szélen azonban Ernei – vitatható módon – megakadályozta, s végül újabb PLER-találat nélkül pörgött le az óra, szétosztva ezzel a pontokat a felek között. Látva a mérkőzésen mutatott játékot, pontmentésnek minősül ez a döntetlen, a céljainkat tekintve azonban bakinak számít az elhullajtott egy pont!

NB I/B Nyugati csoport, 16. forduló – 2018. február 17. (szombat):
Veszprém, Tüzér utca. V: Natkai, Szalay

Telekom Veszprém U20 – PLER-Budapest 23-23 (15-11)

Veszprém: Szél, Nagy B. (kapusok) – Dávid 2, Ernei 1, Forgács, Hanák 2, Kovács L., Kristóf, Kurucz, Somogyvári, Süle 3, Szakály 7, Vass 1, Czeglédy, Kőhegyi, Borzas 7. Edző: Gulyás István
PLER: Kránitz, Tóth N. (kapusok) – Bak 6, Bujtár 3, Tóth B., Mezei, Ferencz, Schmidt, Apró 1, Vízler 1, Bordács 1, Patyi 1, Horváth D. 3, Nagy Sz. 5, Vizi, Farkas 2. Edző: Perger Zsolt
Kiállítások: 12, ill. 8 perc
Hétméteresek: 6/3, ill. 2/1