Nyögvenyelős siker Fehérváron

Nem mondhatnánk, hogy kimagasló teljesítménnyel, de győzelemmel zárta a 10. fordulót a PLER: két góllal nyertünk a Székesfehérvár otthonában.

Ha őszinték akarunk lenni, nem játszottunk jól szombaton, Székesfehérváron. Az év végéhez közeledve kicsit olyan érzése volt az embernek, miközben nézte a találkozót, hogy „csak essünk túl rajta!“ felkiáltással állt ki a csapat, pedig egy önbizalomnövelő, magabiztos győzelmet is szerezhettünk volna akár a 10. fordulóban.

Sok hibával játszottunk azonban, s ezt az első percekben ki is tudta használni a hazai csapat: az 5. percre 3-0-ra elléptek az orrunk elől. Egy 4-0-s etapnak köszönhetően fordítani tudtunk (3-4 – 9.p.), ám két kimaradt büntetőnkkel ismét a fehérváriak malmára hajtottuk a vízet (5-4 – 12.p.). Ekkor ocsúdtunk fel kissé talán, s a félidő hátralévő részében sikerült azt a magabiztos játékot produkálni, ami a szünetre már egy impozáns előnyt hozott. Hét percen át tartottuk ugyanis gól nélkül a hazaiakat, amivel a játékrész utolsó tíz percére négygólos vezetéssel fordultunk, s bár az 5-0-s periódusunk végén Székelyék még fel tudtak zárkózni kettőre (8-10 – 24.p.), tartani tudtuk a különbséget a féltávnál (9-13).

A második etap azonban még az elsőnél is hektikusabb volt, s a házigazdák, megérezve a „vérszagot“, a sarkunkba szegődtek. Hiába léptünk el ötgólos differenciával a 33. percben (10-15), hibáinkat kihasználva fel-felzárkóztak a fehérváriak, s ha éppenséggel nem is izgultunk a találkozón, egy küzdelmes második félidőt láthatott a közönség. Felváltva estek a gólok a felek részéről, a különbség pedig hullámzott a két-háromgólos előnyünk (14-17 – 39.p.), s a magabiztos, ötgólos vezetésünk között (18-23 – 49.p.). Az utolsó negyedórában kétszer is időt kért Kurán István, hogy megcsípjenek bennünket, ám mindig előrántottunk épp annyit a tarsolyunkból, amennyire a két pontot érő győzelem megszerzéséhez szükségünk volt.

Férfi NB I/B, 10. forduló – 2016. november 26. (szombat):
Székesfehérvár, Videoton Oktatási Központ. V: Buza, Cseszregi

Alba-MÁV-Előre – PLER-Budapest 23-25 (9-13)

Alba-MÁV-Előre: Pulai, Varga B. (kapusok) – Vízler B., Székely 2, Bárdos 8, Soha, Tolnai, Gyimesi 2, Schekk 4, Venczel 4, Csóka 1, Balogh D. 2, Lakatos, Major. Edző: Kurán István
PLER-Budapest: Kránitz, Tóth N. (kapusok) – Ferencz 1, Tóth B., Tóth P. 4, Balogh L., Laurencz 2, Gigler 5, Kedves 1, Zelei 1, Vízler M. 1, Bordács 4, Konkoly, Györkő 1, Vizi 3, Farkas 2. Játékos-edző: Laurencz Szabolcs, edző: Kovács Mihály
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 3/1

Edzői szemmel

Kovács Mihály: „Nem úgy alakult a mérkőzés, ahogy terveztük. Azt kértem a csapattól, hogy tiszteljük az ellenfelet és a tudásunk legjavát adjuk, függetlenül attól, hogy a tabella melyik pozícióját foglalják el. Ez nem sikerült. Azt kértem, hogy fussunk rajtuk keresztül, hiszen az első tíz-tizenöt percben meg lehetett volna ezt a meccset nyerni, de nem úgy sikerült a kezdésünk. Nagyon sok hibával játszottunk, a fiúk pedig nagyon sokat foglalkoztak a játékvezetéssel a saját teljesítményük helyett. Nem tudok ma kiemelni olyan játékost, aki kiugróan teljesített volna, közösen tettük a dolgunkat. Elég hektikus lett ez a mérkőzés, saját magunknak tettük izgalmassá a meccset, és saját magunkat győztük le.“