Megizzadtunk a Veszprém ellen

Hat góllal is vezetett szombati ellenfelünk az első félidő folyamán: innen állt fel és nyert a PLER a Veszprém U20-as csapata ellen a 3. fordulóban.

Nem tartozik a legnagyobb riválisaink közé a Veszprém kiscsapata a feljutásért folytatott harcban, de már a tavalyi szezon végén is borsot tudott törni az orrunk alá. Ki ne emlékezne arra a párharcra, amely során az ezüstérmet vesztettük el az idegenbeli vereségünkkel? Szombaton ismét megnehezítették az életünket Szakályék, bár, ha kellő önkritikával nézünk a találkozóra, saját magunk ellenségei voltunk az első félidő alatt.

Borzalmas első 20 percet produkáltunk, ezen nincs mit szépíteni. Volt itt minden: elszámolt védekezés, dadogó labda, kihagyott büntető, rossz befejezésekből kapott könnyű lefordulásgólok. Perger már a 4. percben, 4-1-es vendégvezetésnél időt kért, 6-2-es hátránynál (6.p.) kapuscserével próbálkozott, majd sárga lapra „kiabálta magát” a 19. percre. Ekkor 7-11 állt az eredményjelzőn, de hatgólos különbség is állt az eredményjelzőn a találkozó legmélyebb pontján (5-11 – 13.p.).

A hibák tárháza mellett azonban még egy dolgot fel tudott sorakoztatni a PLER: az akaratot. Ez a győzni akarás, amely egyértelműen ott volt a fiúk arcán, fordította meg a találkozó 20 perc elteltével, s ez volt az, amit a szurkolók álló tapssal fogadtak a lefújást követően, a gyenge játék ellenére is. Kránitz csúszott-mászott a labdáért, ha kellett, Bujtár lehetetlen passzokba is beleállt a labdaszerzés érdekében, a kispad minden egyes megmozdulásnál őrjöngött. Ez, és persze nem elhanyagolhatóan az az 5-0-s etap hozta meg a fordulatot a találkozón, amellyel négygólos hátrányunkból a 25. percre egygólos előnyt tudtunk kovácsolni (12-11). Milyen jó volt látni, ahogyan „felrobbant” a lelátó, amikor Bujtár megszerezte az első vezető találatunkat, 25 perc elteltével! Pedig ekkor még nagyon messze volt a meccs vége…

Leírhatatlan lélektani előnyt jelentett, amikor Vízler a szünetről hozott egygólos fórunkat növelni tudta a második félidő nyitányán (14-12). Azonban még így is belefutottunk abba, hogy a 41. percben kiegyenlíthetett a Veszprém (17-17), Ernei találatával pedig újra lépéshátrányba kerülhettünk egy pillanatra. Ekkor tartottunk ismét egy lélegzetvételnyi szünetet, az időkérés pedig beváltotta a hozzá fűzött reményeket. Bak Sanyi büntetője után ismét sikerült egy olyan nyolcperces periódust abszolválnunk, ahol Kránitz kapuját szimplán nem vehette be a rivális, miközben irányítónk vezetésével 23-18-ra elléphettünk – és döntöttük el a mérkőzést egyszer, s mindenkorra (50.p.). Az utolsó tíz percben azután megjelent a két csapat közti különbség, amivel a nagy küzdelmek árán megszerzett előnyünket tartani tudtuk. A biztonság kedvéért Perger az 58. perc végén még kikérte utolsó idejét, győzelmünk azonban nem forgott kockán a végjátékban: 30-24-es aránnyal itthon tudtuk végül tartani az újabb két pontot.

NB I/B Nyugati csoport, 3. forduló – 2017. szeptember 30. (szombat):
Lőrinci Sportcsarnok. V: Bujdosó, Horváth M.

PLER-Budapest – Telekom Veszprém U20 30-24 (13-12)

PLER: Tóth N., Kránitz (kapusok) – Bak 6, Bujtár 1, Terenyi 4, Mezei, Ferencz 1, Schmidt, Vízler 3, Bordács 1, Levitszki, Patyi 1, Horváth D. 1, Nagy Sz. 8, Vizi 4, Farkas. Edző: Perger Zsolt
Veszprém: Szél, Nagy B., Gödör (kapusok) – Dörnyei, Ernei 2, Forgács, Hanák, Bábos 2, Kovács L., Kristóf 4, Kurucz, Petróczi, Süle 3, Szakály 9, Ubornyák 4, Borzas. Edző: Gulyás István
Kiállítások: 12, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 8/6