NBII: Idegenből hozott pontok

Ifjúsági együttesünk a Pénzügyőr csapatához látogatott az NBII-es felnőtt bajnokság keretei között. A mérkőzés végül háromgólos PLER-Budapest győzelemmel zárult, így fiataljaink két ponttal térhettek haza.

A hazai együttes kezdte jobban a találkozót, míg mi tizenöt perc alatt négyszer találtunk be, addig ők nyolcszor, így már a mérkőzés első percétől fogva nekünk kellett futni az eredmény után, ami eleinte nem ment túl jól a Laurencz-csapatnak. A félidő derekán azonban feléledtünk; először dupláztunk, majd egy 4-0-s rohammal kiegyenlítettünk, melynek eredményeképpen huszonkét perc játékot követően 9-9 volt az állás. A hajrához közeledve kisebb előnyre tettünk szert, ám az utolsó percekben kiegyenlített csata folyt, ezért csupán egygólos előnyt sikerült megtartanunk a félidőt jelző duda megszólalásáig. Így 14-13-as vendégvezetésnél következett a térfél csere.

A második etapban ott folytattuk, ahol abba hagytuk, ám ellenfelünk sem tétlenkedett, ezért ismét fej-fej melletti küzdelem vette kezdetét, mely mindkét oldalon gólokba mutatkozott meg. Ekkor Tóth Bálint vette kezébe az irányítást és találataival lehetőséget biztosított arra, hogy megint lépéselőnybe kerüljünk a Pénzügyőrrel szemben. Háromgólos különbséget sikerült összeeszkábálnunk, melyet többnyire tartanunk is sikerült, ám a hazaiak folyamatosan azon fáradoztak, hogy ne legyen olyan könnyű dolgunk. Így újra és újra felhozták magukat, mondhatni, folyton a nyakunkba lihegtek. Azonban a mérkőzés folyamán már nem tudták átvenni tőlünk a vezetést, hiszen Tóth Bálinttól Apró Attila vette át a stafétát, akihez rendre társai is csatlakoztak. Ennek köszönhetően, nem magabiztos, de határozott távolágban tudtuk tartani ellenfelünket a meccs végéig. Fiataljaink végül 35-32-re nyertek a Pénzügyőr ellen idegenben.

NBII Dél felnőtt korosztály, alapszakasz, 18. forduló – 2018. április 14., szombat:

Budapest, Pénzügyőr Sportcsarnok V: Alapi, Czövek

Pénzügyőr SE – PLER-Budapest U22 32-35 (13-14)

Pénzügyőr SE: Bercza, Borgulya, Zsoldos 8, Dóra 1, Rakvács 2, Bachmann 3, Stramszky 3, Molnár Á. 3, Bakos T. 3, Karvalics, Martinez 3 (1/1), Szekeres 4 (2/2), Hegyi 1, Konkoly 1. Edző: Kurán István

PLER-Budapest U22: Merkovszki, Berényi, Palasics, Tóth D. 3 (2/2), Zsohár, Papp, Kalmár, Molnár L. 1, Fülöp 1, Homor 5 (1/0), Király A. 1, Gál 1, Tóth B. 12, Apró 7, Khalil 1, Hutvágner Áron 3. Edző: Laurencz Szabolcs

Kiállítások: 4 ill., 10 perc
Hétméteresek: 3/3 ill., 3/2

Kizárás: Pénzügyőr SE – Martinez Patricio Andres, PLER-Budapest – Papp Gergely