Magabiztos évbúcsúztató

Az ünnepek előtti bajnoki mérkőzésén tízgólos fölénnyel nyert a PLER a Nyíregyháza ellen, hazai pályán.

Mint egy falat kenyér, úgy kellett a siker a törökszentmiklósi fiaskó után: ennek megfelelően is léptek pályára a mieink az év utolsó bajnoki mérkőzésén. Már az első percekben tetemes előnyre tettek szert a fiúk (7-3 – 11.p.), a hazai közönség támogatásával a félidőre gyakorlatilag eldöntötték a két pont sorsát (15-8). A második etapban ugyan akadt egy jó periódusa a Nyíregyházának, amikor felzárkózásba kezdhettek (17-8 – 31.p., 18-13 – 39.p.), ám a fontos pillanatokban ezúttal kezünkben tudtuk tartani a gyeplőt. A hajrára elfáradtak a vendégeink, így egy 6-2-es etappal a lefújásra elérhettük a tízgólos „álomhatárt“ is, amely méltó búcsúztatása volt a 2018-as évünknek.

NB I/B, 11. forduló – 2018. december 8., szombat:
Sportkastély. V: Örsi, Wenzel

PLER-Budapest – Nyíregyházi SN KFT 31-21 (15-8)

PLER: Andorka, Balogh Á., Jónás (kapusok) – Grebenár 3, Mezei, Papp B. 6, Márton 1, Ferencz 2, Rédai 3, Schmidt 2, Gál D. 1, Nagy M. 7, Horváth D. 4, Cseh 1, Turcsán, Khalil 1. Edző: Perger Zsolt
Nyíregyháza: Oláh, Gadnai (kapusok) – Czeglédi 1, Szűcs 4, Boda, Mihályi 2, Varga L. 6, Kurbely 2, Fórizs, Tamás, Nagy Cs. 3, Gubó 3, Horváth B. Edző: Bécsi János
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 1/1