Kettőből kettő

Két bajnoki győzelemmel indította a 2019-es évet a PLER: az Algyő és a Kecskemét ellen szerzett pontokkal a második helyre zárkóztunk fel a tabellán.

Ahogy az őszi szezon, igazi rangadóval indult ez az év is: egyik nagy riválisunkat, az Algyő csapatát fogadtuk „hazai“ pályán. Jár az idézőjel a hazai szóhoz, hiszen rendezvény miatt ezúttal nem a Sportkastélyban, hanem Soroksáron játszott a csapat, ám az ismeretlen terep sem jelenthetett akadályt Perger csapatának. A PLER-től az év elején távozó Mezei Richárddal kiegészülve érkeztek vendégeink, akikkel szemben már az első percekben lépéselőnyt szereztünk (2-1 – 3. p., 8-7 – 15.p.), s bár a félidő derekáig a sarkunkban voltak a dél-alföldiek, a szünetre már négygólos vezetéssel fordulhattunk (16-12). Balogh kiváló teljesítménye alapozta meg azt a remek játékot, amellyel a csapat megköszönte, hogy a közönség Soroksáron is csodás hangulatot teremtett a sikerhez: 9 találattal is vezettünk a végjáték előtt (26-17 – 49.p.), s bár nagyot hajráztak vendégeink, 30-27-es arányban fontos pontokat tehettünk zsebre. Különösen értékes volt a győzelem annak fényében, hogy a Békés vereséget szenvedett a Balmazújváros otthonában, s így második helyre ugorhattunk a tabellán.

NB I/B Keleti csoport, 12. forduló – 2019. február 17. (vasárnap):
Soroksári Sportcsarnok. V: Bócz, Wiedemann

PLER-Budapest – ContiTech FKSE-Algyő 30-27 (16-12)

PLER: Andorka, Balogh Á. (kapusok) – Illés, Grebenár 5, Papp B. 4, Márton 2, Rédai 2, Bella, Schmidt 6, Horvácki 2, Gál D., Nagy M. 6, Horváth D. 2, Cseh 1, Khalil, Turcsán. Edző: Perger Zsolt
Algyő: Gera, Kiss O. (kapusok) – John 4, Magyar, Dolezsál, Németh G. 4, Sunajko 6, Varsandán Á. 1, Balda, Árpási 6, Valaczkai, Szabó M. 4, Lőrincz, Mezei 2. Edző: Herbert Gábor
Kiállítások: 6, ill. 2 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 5/3

Egy rövid hét után, pénteken már a Kecskemét otthonába utazott a csapat, ahol természetesen a győzelem volt az elvárás Grebenárék felé. Ennek megfelelően már az első félidőben tetemes fórra tett szert a PLER: hat gól állt a javunkra a szünetben az eredményjelzőn (3-9 – 21.p., 7-13 – 30.p.). A különbség ellenére azonban izgalmas maradt a találkozó: ha egy-egy pillanatra elfordítottuk tekintetünket, rögtön elkezdtek visszakapaszkodnia a hazaiak. Eleinte jól reagáltuk le próbálkozásaikat, s a fontos pillanatokban meg tudtuk szakítani a lendületet (11-14 – 40.p., 14-18 – 49.p.), ám a végjátékban így is kis híján megégettük magunkat. A hármas emberhátrány, Papp Bence kiválása harmadik 2 percével, az egy-egy elhibázott akciónk összeadódva kissé megzavarta a csapatunkat, s a hajrában azon kaptuk magunkat, hogy a lefújás előtt két perccel még meglévő négygólos vezetésünk (20-24 – 58.p.) már a múlté. Emberelőnyben egy gólra zárkózott fel a Kecskemét a 60. percre (23-24), ráadásul utolsó támadásunkat labdaszerzéssel megakasztották, így maradt 15 másodpercük, hogy döntetlenre hozzák a mérkőzést. Ocsovai időkérése után azonban Andorkában elakadt a döntő akció, így a nagy csata után további két pont boldog tulajdonosaként utazhattunk haza Budapestre.

NB I/B Keleti csoport, 13. forduló – 2019. február 22. (péntek):
Kecskemét. V: Réti, Szedmák

KTE-Piroska szörp – PLER-Budapest 23-24 (7-13)

KTE: Szél 1, Poboda, Zaklajda (kapusok) – Petrik 1, Tóth N. 3, Halász 5, Csuzi 1, Füstös, Kátai 5, Berkes 3, Mazák 1, Szrnka, Ács 2, Horváth V., Szamos 1. Edző: Ocsovai Zsolt
PLER: Jónás, Andorka, Balogh Á. (kapusok) – Gerbenár 2, Papp B. 2, Márton 2, Rédai 2, Bella 2, Schmidt, Horvácki 1, Gál D. 1, Nagy M. 9, Horváth D., Cseh 2, Khalil, Turcsán 1. Edző: Perger Zsolt
Kiállítások: 12, ill. 18 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 7/6