Hazai pályán nyert a listavezető

Szombaton a tabella élén álló Vecsés vendégei voltunk a 15. fordulóban, a jó teljesítményünket azonban nem sikerült átmentenünk az őszi rangadóról: egy góllal alul maradtunk Nagy Károly együttesével szemben.

Valljuk be, tartottunk a Vecsés elleni, idegenbeli találkozótól, miután a kiváló őszi idényt futó szomszédaink meglepetésre 14 forduló után kitartóan vezetik a nyugati csoport tabelláját. Pedig az itthoni találkozón négy góllal felülmúltuk Nagy Károly együttesét, ami alapján akár magabiztosak is lehettünk volna a visszavágót illetően, igaz, azon a találkozón nem szerepelt a szombaton öt gólig (és számtalan asszisztig) jutó Lendvay.

Jól indítottuk ennek ellenére a mérkőzést – öt perc elteltével 4-2-es vezetés állt a mi javunkra az eredményjelzőn -, valahogy mégis érezhető volt ez a görcsösség az egész találkozón. A 10. percre meg tudták fordítani az állást a házigazdák (5-4), de ekkor még tetemes előnyre nem tehettek szert: Schmidt góljaival rendre ledolgoztuk lépéselőnyüket (6-6 – 13.p., 7-7 – 18.p.). Kettővel is vezettünk a félidő utolsó perceire fordulva (9-11 – 24.p.; 10-12 – 26.p.), elég volt azonban néhány figyelmetlenség, hogy egygólos hátrányban várhassuk a második felvonást (13-12).

A következő szakaszt ráadásul borzalmasan gyengén kezdtük: nyolc percen át nem tudtuk bevenni Vitáris kapuját, az első félidőből fennmaradt kiállításunk mellé pedig még egyet összeszedtünk a nyitányon, s a kettős hátrányunk alatt könnyedén elléphettek vendéglátóink (16-13). Támadásban és védekezésben is elkövettünk ebben a periódusban olyan bakikat, amik egy ilyen szintű rutinos gárda ellen megbosszulják önmagukat, s az 50. percre hatgólos hátrányban találtuk magunkat (22-16). Farkas Tomi személyében akadt egy olyan vezéregyénisége ezen a napon a csapatnak, aki ezen a mélyponton is húzta magával a gárdát, amely csodálatra méltó módon lépett ki önnön apátiájából. Az utolsó tíz percben feltámadt a csapat, s újra felvette a mérkőzés fonalát – az ekkor bemutatott 7-2-es periódusunk is kevés volt azonban ahhoz, hogy abból a tetemes hátrányból meg tudjuk nyerni a mérkőzést. A végelszámolásnál jött elő igazán a hiány, amit a kimaradt ziccereink okoztak, így egygólos vereségünkkel megerősítettük a Vecsés pozícióját a csoport élén.

NB I/B Nyugati csoport, 15. forduló – 2018. február 10. (szombat):
Üllő, Városi Sportcsarnok. V: Bócz, Wiedemann

Vecsés SE ÉL-TEAM – PLER-Budapest 24-23 (13-12)

Vecsés: Vitáris, Szabó M. (kapusok) – Győrfi 2, Tóth Norbert 2, Simányi 5, Antal L. 1, Takó 1, Lendvay 5, Csapi, Antal M., Munkácsi, Kökény 3, Tóth J., Fiar, Halász 5, Horváth Cs. Edző: Nagy Károly
PLER: Kránitz, Tóth Norman (kapusok) – Bak 4, Tóth D., Bujtár 3, Tóth B., Mezei, Ferencz 1, Schmidt 2, Vízler 2, Bordács 1, Patyi 1, Horváth D., Nagy Sz. 3, Vizi, Farkas 6. Edző: Perger Zsolt
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 4/3

Edzői szemmel

Perger Zsolt: „Gratulálok a Vecsésnek, mert igen taktikusan játszottak és okosan behúzták ezt a két pontot. Egész héten azt láttam a fiúkon, hogy elszántak, harcosak, de sajnos a fiatalos lendületünket nem tudtuk felvinni a pályára. Tudtam, hogy nem fogunk az első félidő végén négy-öt góllal vezetni, de abban bíztam, hogy a második félidőre elfáradnak és az utolsó percekben meg tudjuk fordítani a mérkőzést. A tapasztalat viszont nyert a rutintalanság felett. Mindenféleképpen azon leszek, hogy a következő mérkőzéseket a legjobb tudásunk szerint csináljuk végig.“