Továbbjutást érő felkészülés

Huszonhatgólos győzelemmel lépte át a Magyar Kupa 1. fordulóját a PLER: a Pénzügyőr ellen Perger már a kecskeméti találkozóra készítette fel csapatát.

Hazai környezetben lépett „idegenben” pályára a PLER a Magyar Kupában, szerdán: a Sportkastélyban az NB II-es Pénzügyőr csapata volt az ellenfelünk. Nem csak a várhatóan sima győzelem, de a csapatot sújtó sérülés-hullám is arra késztette Pergert, hogy ezúttal a fiatalokat állítsa csatasorba, mivel a délelőtti edzést követően Bak Sándor is kiesett, egyelőre bizonytalan időre.

A találkozó gyakorlatilag már az első negyedórát követően eldőlt: a 16. percben 8-3 állt a javunkra az eredményjelzőn. Innentől már csak a differencia maradt kérdés: a félidei 11 gólos vezetésünket tudjuk-e tovább fokozni a második etapban? Nagyarányú győzelmünkhöz Nagy Máté – és kapusaink – kivételével mindenki góllal járult hozzá, élen járt benne Gál Dani, aki tizenkétszer talált be a Pénzügyőr kapujába.

Folytatás vasárnap következik, amikor az első hazai bajnoki mérkőzést játsszuk a Sportkastélyban, a Kecskemét csapatával.

Magyar Kupa, 1. forduló – 2018. szeptember 19., szerda:
Sportkastély. V: Örsi, Wenzel

Pénzügyőr SE – PLER-Budapest 20-46 (9-20)

Pénzügyőr: Gács, Borgulya 1 (kapusok) – Tóth J., Zsoldos 3, Gonda 4, Rakvács 3, Bachmann 1, Szekeres 3, Hegyi 2, Varga Z., Sarusi 1, Régeni 1, Silva 1, Földi. Edző: Karvalics Tamás
PLER: Balogh Á., Andorka (kapusok) – Grebenár 2, Papp B. 2, Márton 4, Ferencz 1, Rédai 2, Schmidt 2, Gál 12, Nagy M., Horváth D. 3, Cseh 6, Khalil 4, Turcsán 4, Illés 4. Edző: Perger Zsolt
Kiállítások: 2, ill. 6 perc
Hétméteresek: 1/0, ill. 1/1

Edzői szemmel

Perger Zsolt: „Gyakorlásként tekintettünk erre a mérkőzésre, mert az volt a legfontosabb, hogy játéklehetőséget adjunk azoknak a fiataloknak, akik kevesebb szerepet kaptak Algyőn. Ebből a szempontból nagyon hasznos meccs volt. Nagyon értékes fiatal játékosaink vannak, akikre figyelnünk kell!”